Pointing the obvious:…

…įrodymai, kad Piramidės, Stounhedžas ir Maču Pikču statyti be ateivių pagalbos.

Neseniai G+ praūžusi diskusija, šiaip jau buvo gan standartinė kaip tokio tipo diskusijos, tačiau štai Leo išsitraukė sunkiąją artileriją, tai ta proga pažadėjau ir aš kovos laukan mesti savo kuklias pajėgas.

Don´t run face your fate like a man

Oponentai susirėmimui pasirinko įprastine partizaninės kovos taktiką: paleidęs kelis padrikus šūvius, priešas nerdavo į krūmus, net nebandydamas ginti pozicijų ir į mūsų kontrpuolimus atsakydamas, kad mokslas nieko nežino, viskas tik teorijos, ir kiekvienas laisvas rinktis ar jam tikėti magišku žodeliu „mokslas“ ar neleisti savo protui užgožti sielos gelmių ir plotmių bei bandydamas įvilioti į įrodymų naštos perkėlimo pasalą.

Gal užteks tų militaristinių analogijų nes CRONUS Rvn ir Lijana esmi visgi išsakė kelis „argumentus“ apie senovės paslaptis. And now I’m going to carpet-bomb the shit out of them.

Piramidės

CRONUS Rvn – Lygiai tuo pačiu, kaip ir pirmamidžių statymo teorija, kur pagrindinis laidojimo kambarys yra už tokio plyšio, kur vos įmanoma pralįst ir niekas nežino kodėl. Tuo pačiu kaip ir niekas nežino kodėl pagrindinių faraonų kaukolės bent trigubai ilgesnės nei normaliai.[…] Tu gali tikėt, kad po keliolika ar net keliasdešimt tonų sveriančius luitus kažkas gabeno po kelis šimtus kilometrų ir po to juos be jokios technikos sugebėjo užkelt į patį viršų apskaičiuojant visus kampus be jokio laipsnio dalelės nuokrypio, arba iškalt visiškai identiškas abi veido puses (veidrodžio tikslumo) Sfinksui…

Visų Atlantidos ieškotojų ir senovinių ateivių mylėtojų alfa ir omega, Egipto piramidės yra…

Atsiprašau, Egipto piramidė, mat plačiai mastantis žino tik vieną iš jų: didžiąją Gizos (Cheopso) piramidę. Tuo tarpu ji ne tik ne vienintelė Gizoje, bet ir pati Giza ne vienintelis kompleksas.

Aš nieko nesakysiu apie kapus be laipsnio dalelių nuokrypiu, kadangi tokiu nėra: akivaizdu, kad statytojai orientavo piramides į pasaulio šalis ir pagal jų religijai svarbias žvaigždes, beje, gan tiksliai. Tačiau ne absoliučiai.

Tas pats galioja ir „be jokios technikos“- tai pačių paslapties fanatikų išsigalvojimas, sukuriantis stebuklą. Blokai statybai buvo gabenami iš dviejų kasyklų: Turos ir Asvano, tačiau niekas jų netampė: kaip protingi žmonės, egiptiečiai juos gabeno Nilu, o ten kur reikėjo prakasė kanalus ir prie piramidžių įsirengė uostus, kuriu likučiai rasti 1980 m. (žr. Havaso straipsnį, ten pat rasit ir paaiškinimą, kaip blokai buvo keliami viršun).

Tačiau geriausiai piramidžių žemiškumą rodo jų evoliucija: jeigu piramidės statytos bandymų ir klaidų metodų kaupiant patirtį, mažus pilkus žmogelius iš skraidančių lėkščių galim atmesti, nes šie vyrukai visas struktūrinės inžinerijos ir architektūros problemas butų išsprendę dar gimtojoje planetoje ir egiptiečiams surentę iškart šedevrą.

Tačiau Egipte yra kitaip.

Pirmiausia buvo mastabos: neišvaizdus ir neįspūdingi stačiakampiai kapai, statyti nuo priešdinastiniu laikų.

Tačiau vienas III dinastijos valdovas, toks Džoseras, nusprendė, kad jam reiktu kažko įspūdingesnio ir įsakė pastatyti 6 mastabas, sukrautas vienas ant kitos.

Įdėja tikrai patiko IV dinastijos pradininkui Sneferui. Pirmiausia jis užgrobė savo pirmtako Hunio piramidę ir pabandė ją paversti į pirmąją lygiašonę, tačiau gavosi nelabai kaip ir piramidė ėmė griūti. Tada Sneferas ėmėsi statytis sau piramidę nuo nulio, tačiau jau statant paaiškėjo, kad ir ši pradės byrėti. Šiaip taip projektą užbaigti pavyko, nors gavosi ir nelabai gražiai:

Faraonas nutarė, kad toks šleivas daiktas jo mumijai garbės nedarys ir liepė statyti trečią, kuri jau gavosi tinkama ir prieš kitas mumijas gėdos nedarė.

Sneferu palikuonis paveldėjo dinastijos kūrėjo aistra statyboms ir ėmė tarpusavyje rungtyniauti: jo sūnus ir buvo tas pats Cheopsas (Khufu). Tradicija tesėsi iki Senosios karalystės pabaigos, kai sustiprėjus decentralizacijai, faraonai nebegalėjo sau leisti tokių masinių projektų. XII viduriniosios karalystės dinastija buvo atgaivinusi šias statybas, tačiau piramidžių manija nebepersidavė.

Čia reikia turėti omenyje vieną aspektą: Senoji karalystė buvo vieniša civilizacija, gyvenanti uždara gyvenimą Nilo slėnyje, valdomi absoliutinės teokratijos. Vėlesni faraonai jau turėjo skirti daugiau dėmesio kaimynams ir jų valdžia buvo ribojama nomarchų, todėl jie nebeturėjo galimybių tokiems išsidirbinėjimams.

Nors kai kam, aišku, įtikimiau kliedėti apie tarpgalaktine civilizaciją, kurios inžinieriai tik iš trečio ar ketvirto karto teapskaičiuoja stabilaus nuolydžio kampą.

Stounhedžas

CRONUS RvnTuo pačiu kaip niekas nežino kodėl Stounhendžo akmenys buvo gabenami šimtus kilomentrų iki galutinio taško.

Na, gal todėl, kad, Salisburio apylinkėse nebuvo tinkamo didžio akmenų? Beje, patys didžiausi luitai buvo gabenami ne šimtus, o tik 40 km., nors kai kurie, mažesnieji, galimai yra iš Velso.

Tačiau čia didžiausia paslaptis ne priežastis, o pats jų atgabenimas. Tai, kad archeologai neturi filmuotos medžiagos iš akmens amžiaus, kelia dideli džiaugsmą paslapčių mylėtojams. Nepaisant to, remdamiesi radiniais iš dar didesnio megalitinio statinio Škotijoje, tyrinėtojai yra pasiekę neblogu rezultatų.

Beje, vėl žemiška kilmė: Stounhedžas prasidėjo kaip kukli rastų ir griovių konstrukcija, kuri etapas po etapo buvo plečiama ir tobulinama.

Be abejo, šis statinys kelia neatsakytų klausimų, tačiau tai žmogaus rankų darbas, be ateivių įsikišimo.

Nes pridėjus prie to, ką žinome apie Stounhedžą, gaunasi toks vaizdas, kad ateiviai nusprendė patobulinti būtent tik šia viena iš daugybės šventviečių, atgabeno čia krūvą akmenų, išskrido, po kurio laiko grižo ir renovavo šventyklą, vėl išskrido, vėl grižo, dar kažką patvarkė (griežtai prisilaikydami vietinių tradicijų), kol galiausiai juos užkniso.

Kaip ir su piramidėmis, visas ateivių teorijas griauna paties statinio evoliucija, statybos tęstinumas ir neunikalumas.

Šiuo atveju gerai matosi sensacijų pomėgis: tiek idiotiškų teorijų kūrėjai, tiek mėgėjai taip susitelkę ties vienintelių plačiai žinomų objektų (Cheoso piramidė, Stounhedžas), kad pražiopso kontekstą, kuriame jų manijos objektas puikiai ir nesensacingai įtelpa.

Maču Pikču

CRONUS Rvn – Tuo pačiu kaip Maču Pikču gyventojai dingo nuo žemės paviršiaus be jokių pėdsakų palikę viską.

Briedas ir melas. Miesto gyventoju likimas niekada nebuvo paslaptis.

Maču savo atsiradimų panašus į romėnų Timgadą: galingos imperijos užsakymų tuščioje vietoje pastatytas miestas. Būtent dėl to buvo apleistas netrukus po Inkų imperijos žlugimo: nepaisant to, kad konkistadorai niekada iki nenusigavo, izoliuotas nuo pasaulio miestas miestas negalėjo išgyventi. Holivudiniai filmai ir juos penintis mitai apie prarastus miestus to nesako, bet joks miestas negali išgyventi be jį palaikančios agrarinės infrastruktūros. Ypač jei tas miestas įrengtas kalno šlaite. Galimas daiktas kad miesto galą pagreitino vėjaraupiai- ispanų atnešta liga per Ameriką perėjo žudančiai, kaip maras per Europą. Tai tiek tos paslapties. Be abejo archeo-ufologai (ar kaip jie šiais laikais vadinasi) nenurims, kol nebus rastos kapinės su užrašu „mes, Maču Pikču statytojai, esam palaidoti čia“, bet tai jau jų problemos.

Beje, Edgaras Zulonas įsiterpė į diskusiją su tokių įrašų:

Edgaras Zulonas – +CRONUS Rvn Jūsų teorijos pasenę. Visai neseniai žiūrėjau Nova dokumentiką apie Maču Pikču, kur viskas buvo labai išsamiai paaiškinta. Ir kur išnyko, kaip buvo išskersti gyventojai, kiek jų bebuvo likę po nederlingų metų beigi portugalų invazijos. Ir niekur jie nedingo, o buvo rasti šalia vienos gynybinių sienų su skylėm kaukolėse.

Regis jis čia bus kažką supainiojęs, nes konkistadorai niekada iki Maču nenuėjo, ir juo labiau tame krašte nebuvo portugalų.

Beje, painiojosi ir pats CRONUS, mat užvedęs kalbą apie Maču, smogė man Saksaihuamano nuotraukomis:

CRONUS Rvn – +Pseudo Istorikas, krikšto vardą pats jau turiu 😉 Ir jau atleiskit man, bet niekaip neįrodysit, kad su tuometiniais įrankiais buvo įmanoma tokias sienas pastatyt – http://images.travelpod.com/users/helen-sean/1.1281896297.inca-wall-detail.jpg (juolab, kad jokių statybos įrankių kaip ir nerasta ten iš viso)

Be abejo, statybos įrankių nerado- su tokia logika aš galių įrodyti kad ir Fabijoniškės ufonautų statytos. Tačiau, jeigu jau įrankiai tokie įdomus, tai juos parašė ispanai, tiksliau toks Diegas de Truchiljas (Diego de Trujillo), kuris be kita ko, aprašė ir savo apsilankymą inkų statybinių reikmenų sandėlyje.

Ponulio CRONUS reikalas tikėti ar netikėti indėnų statybiniais sugebėjimais, tačiau specialistams Saksaihuamano tvirtovė neatrodo paslaptinga, mat tai tipiškas inkų statinys, kuriam buvo panaudotos tos pačios medžiagos ir technologijos, kaip ir visose kitose inkų statybose. Vienintelis išskirtinis bruožas yra jo masyvumas- tai didžiausias šios kultūros statinys. Išties stebina tikslumas, tačiau jis pasiektas ne marsiečių lazerių pagalba, o kruopštumų: inkai kasykloje iškirsdavo kas jiems buvo apytiksliai reikalinga ir tik atgabenę į vietą, ruošinį papildomai apskaldydavo ir nušlifuodavo, tiksliai priderindami prie anksčiau sukrautų blokų.

Vienintelė paslaptis čia yra kodėl kažkam ufonautai atrodo įtikimiau negu kruopštus kvalifikuotu akmentašių darbas.

Senovės lėktuvai

CRONUS Rvn – P.S. Kodėl archeologai nieko nepaaiškina apie atkastus lėktuvų modelius, datuojamus (nepamenu tiksliai) keli šimtai ar tai net tūkstančiai metų p.m.e.? (tiesiog pamąstymui)
Leo Lenox – +CRONUS Rvn Jei yra įrankiai, žmonės ir jų nuveikti darbai, tvarkingai sudatuojami ir akivaizdžiai susiję (inžinierių, statybininkų ir kt. miestai, atkasami prie piramidžių, pavyzdžiui), ateiviai nėra būtini. Galbūt jie visi jodinėjo ir ant vienaragių, tačiau ir toks teiginys neturi jokio pagrindo. Kuomet žmogaus rankų darbas turi atkastus ir datuotus įrankius, žmones ir jų nuveiktus darbus (a.k.a. tvirtą pagrindą). Ateivių ten nėra nė kvapo.
p.s. nes tokių lėktuvų niekas niekur nėra atradęs. Niekada.
CRONUS Rvn – +Leo Lenox, jei būtum paskaitęs aukščiau ką rašiau, tai įrankių labai daug kur neradę dar. O dėl modelio, tikrai buvo rastas, mokslininkų atkurtas didesnis modelis ir aerodinamika nenusileido šiuolaikiniams.

Apie logiką „prie statynio neguli kaltas ir kūjis=ateiviai“ jau minėjau, o štai dėl lėktuvų…

Yra tokių radinių, kurie žinomų specialistų nuomone gali būti ar tai lėktuvo, ar sklandytuvo ar net kosminio laivo modeliai. Atrodo taip:

Tai Kvambajos kultūros dirbiniai ir be abejo, jie turi neblogas aerodinamines savybes, kadangi vaizduoja vabzdžius, kurie, kaip žinia neblogai skraido.

Tai kaip ir viskas, nes daugiau įrodymų, be raginimų žvelgt į pasaulį plačiau, kaip ir nesulaukiau.

 

Upd. Šis straipsnis sukėlė dar vieną apsišaudymą, kuriame geriausias šūvis buvo paleistas paskutinis (Jono Jurkevičiaus).

Tačiau geriausia galimai dar prieš akis, mat Lijana esmi užkūrė Amon Dîn’o laužus:

Visu tinklu ir tikejimu dibilai vienykimes! Uztenka kenteti protuku priespauda,skaityti ju paniekinancius zodzius ir atsiliepimus.Visus,kuriu sielos nera galutinai uzgoztos proto,kas jauciasi dvasiskai laisvas ir truputi kitoks nei kiti,kas moka atsiprasyti ir padekoti,kas turi savo ,daugumos jam neprimesta nuomone ir nesiekia buti Brauno judejimo dalele,kas nori buti savimi ir pabusti is sapno,visus tuos kvieciu i kuriama „dibilu caolicija“. Visi kartu- mes jega! No pasaran!

Share
This entry was posted in Komentarai. Bookmark the permalink.

10 Responses to Pointing the obvious:…

 1. rainfall says:

  Labai geras įrašas. Būtų labai gerai jog tik tiek pakaktų pristabdyti von Danikeno ir jo pakalikų (ar pasekėjų) šutvės idėjų plitimą…
  Beja be „lėktuvų“ modelių vienas itin geras epizodas buvo čia (jeigu kažkas nupiešė sfinksą ar grifoną tai be jokios abejonės ateivių eksperimentų rezultatai), panašu jog iš tos pačios ar panašios serijos CRONUS Rvn rinkosi argumentus. http://www.youtube.com/watch?v=edPBhAXD2Ss

 2. Jonas says:

  „Tai kaip ir viskas, nes daugiau įrodymų, be raginimų žvelgt į pasaulį plačiau, kaip ir nesulaukiau.“ -- Šį tą praleidai:
  “ Tuo pačiu kaip ir niekas nežino kodėl pagrindinių faraonų kaukolės bent trigubai ilgesnės nei normaliai“
  Laukiu nesulaukiu, man tos kaukolės visad buvo vienas iš smagiausių Egiptoidinės psichozės simptomų 🙂

  • Dėl kaukolių tai iškart nukirto Urte Navalinskaite: anomalija dėl kraujomaišos- faraonai buvo dėl šito pamišę ir tai rimtai kirto per dieviškąjį genofondą.
   Tiesa, tas fantastinis „trigubai“ man nuskambėjo kaip perdėjimas* todėl panaršiau po google ir kiek supratau (brace yourselves) nekatrie nestandartinio mąstymo adeptai kaukolę sumaišė su kepure:
   http://www.mythencyclopedia.com/images/mlw_0001_0001_0_img0023.jpg

   *taisyklingas kirčiavimas yra svarbu!

 3. mop says:

  Dėl lėktuvėlių kilo klausimas. Kokie vabzdžiai turi vertikalią uodegą tokią kaip šito lėktuvėlio?

  • Nežiurėkit į tokius dalykus per daug realistiškai: tiek Mezoamerikos, tiek Andų regiono kultūroms budingas stilizavimas iki europiečiui nesuvokiamo lygio.
   Diegas Rivera kažkada išdidžiai pareiškė, kad meksikiečiai buvo siurrealistai šimtmečius iki Bretono.
   Štai keli tipiški tos pačios Kvambajos kultūros piešinukai
   http://www.precolumbiancultures.com/images/QUIMBAYA/QUIMBAYA4X4.jpg

  • Jonas says:

   Šiaip, dar toks kitas, ne antropologinis, o grynai statistinis argumentas -- didėjant objektų skaičiui, tikimybė, kad atsiras du labai panašūs, taip pat auga. Aš manau, kad nesunkiai rastumėme kokią vazą, kuri primintų raketos variklio srauto reguliatorių, segę, panašią į elektroninę plokštelę, Manheteno formos strėlės antgalį ir t.t. O lėktuvas, kaip tyčia, dar ir itin paprastų formų objektas, dėl to nieko nuostabaus, kad kažko panašaus galime rasti milžiniškoje objektų aibėje.

 4. Sejanus says:

  Man įdomiausi tai yra tų archeo-ufologų logikos šuoliai. Atsiprašau už žodžio logika naudojimą tokiame kontekste. Jei nerasta įrankių, tai statė ateiviai iš Kosmoso? O kur ateivių įrankiai? Nerasta ateivių įrankių? Erggh…. does not compute….

  Taip, kalbant senovės civilizacijų technologijų / žinių kontekste, Cheopso piramidės tikriausiai yra inžinerijos šedevras. Stonehendžas irgi yra visai šaunus statinys, turint omenyje kada ir kieno statytas. Maču Pikču -- labai įspūdingas miestas. Bet jie yra įspūdingi todėl -- ir tik todėl -- kad būdami savame prote, mes juos vertiname pagal atitinkamą kontekstą, t.y. tą laikmetį ir kultūrą.

  Jei jau pradedam fantazuoti apie be galo pažengusias tarpžvaigždines civilizacijas ir vertinti tuos statinius šiame kontekste… (nes, pvz., patyrėme galvos traumą)… tai jie nėra įspūdingi. Jie yra mėšlas. Stonehendžas tėra keli vienas ant kito sumesti akmenys. Piramidės yra iš esmės primityvios formos akmenų krūva. Pažiūrėkite į Burj Khalifa, Tarptautinę Kosminę Stotį, Didyjį hadronų greitintuvą, Taipei 101, 3 Gorges Dam ir kitus šiuolaikinius pasiekimus. Jaučiuosi kvailai vien minėdamas juos šalia Stonehendžo, o juk mes dar net neskraidome tarp žvaigždžių…

  Jeigu tos senovinės akmenų krūvos yra įspūdingas tarpžvaigždinės civilizacijos pasiekimas, tai kas tada Burj Khalifa? Asmeninis Dievo rankų kūrinys? Kodėl Apollo 11 Mėnulyje paliko retroreflektorių lazerio iš Žemės atspindėjimui, o ne sustatė kelis akmenis ratu / piramide? Viskas taip mįslinga…

 5. Ir senovoje viskas nesibaigė: http://www.youtube.com/watch?v=JYYy6R8TLuI Ypač rekomenduotina atkreipti dėmesį į begalo dvasingą balsą, pasakojantį kaip ateiviai naikina Nicą. Matyt irgi dvasingai viskas turėjo vykti.

 6. skirtumas says:

  Sejanus’ai, užskaitau jūsų komentarą 😉 Įdomu ką atsakytų dvasingieji G+ėj 😉