Nepriklausomo tyrinėtojo atradimai-3

Pabaiga (ačiū Dievui).Psichodelika tęsiasi: pirmas kelias minutes Lileika skiria nuosekliai paaiškinti, kaip gyliai jis nekenčia romėnų, kurie nieko nesukūrė, išskyrus teisės sistemą (kuri aplamai yra menkniekis ir, be to, tik reketininkai yra suinteresuoti tokių dalykų atsiradimų). Priedo, tai buvo klajokliška kultūra, kuri neturėjo tėvynės.

Ir beje- galai irgi buvo sarmatai.

Kas yra maždaug 4,5 milijono daugiau, nei tuo metu išvis gyveno dab. Prancūzijoje. Pats Cezaris teigė išskerdęs apie milijoną galų, nors daugumas „interpretatorių“ linkę manyti, kad didysis užkariautojas truputi perdėjo.

Bet tikras skaičių porno prasideda su dakais:

Niekaip informatikos dėstytojui su skaičiukais nesiseka. Trajano daktaras Kritonas Heraklejietis (romeniškai Titus Statilius Crito) savo pasakojime apie Dakijos nukariavimą, mini, kad iš Decebalo sostinės romėnai išsivežė 2000 tonų aukso ir dvigubai tiek sidabro. Vėliau skaičius pakilo iki 165 tonų aukso. Vien jau tai yra fantastinis skaičius, tačiau dar realybės ribose, jeigu tarsim, kad dakai auksą kasė kone vien tam, kad krautu jį savo rūsiuose. Šiaip ar taip dakai aukso turėjo prikaupę daug, nors ir ne šimtus tūkstančių tonų.

Įdomus ir kitas dalykas: regis, Lileika mano, kad Trajano kolona yra vienintelis antikinės Romos statinys ir, kartu, vienintelis Decebalo karo šaltinis.

Jau Augusto laikais (t.y. šimtas metų iki Dakijos nukariavimo) Romoje gyveno milijonas žmonių ir ten buvo pakankamai įspūdingų statinių. Tarp kitko, paskutinieji mirštančio Augusto žodžiai buvo „radau Romą statytą iš plytų, palieku marmurine“.

Dakų genocidas irgi yra Lileikos fantazijos: be abejo, Trajano kolonoje iškaltos scenos su galvų ir visokius kitokius kapojimais, kadangi kolona vaizduoja Trajano legionų kovas su dakais, o priešo žudymas yra standartinė kautynių praktika.

Atsakydamas į aršu pasipriešinimą, Trajanas išties nusiaubė provinciją, išžudydamas tūkstančius gyventojų ir sugriaudamas kone kiekvieną stambesne gyvenvietę, tačiau dakai neišnyko, bent jau jei tikėsim archeologais, kurie randa materialinės dakų kultūros tęstinumą romėniškuoju laikotarpiu (pvz. daugelis romeniškojo laikotarpio gyvenviečių pastatų yra statyti pagal dakiškąją tradiciją). O priedo, Trajanas neužkariavo visos Decebalo karalystės ir taip vadinamieji „laisvieji dakai“ tapo amžinu galvos skausmu romėnams.

Čigonai išties yra kilę iš Indijos (ir neturi nieko bendro su Afrika ir Arabija), tačiau…

Jie atsirado tik apie XI a., o Europa pasiekė tik dar po kelių šimtmečių. Seniausi žinomi jų paminėjimai Europoje yra iš XIV a. pirmos pusės.

Šitas briedas išrastas Gedgaudo, ignoruojant visokias nereikšmingas detales, kaip antai draugystes ir sąjungas su romėnais, dažnai netgi romėnų siuzeriniteto pripažinimas, o taipogi, kad kraustėsi ištisos gentys, o ne vien tik kariai. Bet čia, matomai, tik „interpretatorių“ nusikalbėjimai.

Visu pirma, Kuziečio žemėlapyje Lietuva atrodo taip:

Šiame žemėlapyje jis šalia realios informacijos, pateikia ir antikinių šaltinių duomenys: pvz. neegzistuojančius Rifėjų kalnus Rytų Lietuvoje.

Atitinkamai jis naudoja ir terminą Sarmatija, kuris čia reiškia  tiesiog geografinį regioną, kuri šiandien vadiname Rytų Europa.

Panašiai ir Aleksandras Gvanjinis, pasivogęs Strijkovskio „Lenkijos, Lietuvos, Žemaičių ir visos Rusios kroniką“, ją išleido savo vardų kaip „Europinės Sarmatijos aprašymą“ (beje, regis tai buvo pirmoji byla dėl autoriniu teisių Lietuvos istorijoje).

Share
This entry was posted in Aivaras Lileika, Sarmatai. Bookmark the permalink.

3 Responses to Nepriklausomo tyrinėtojo atradimai-3

  1. zoikoraki says:

    Ačiū, su malonumu perskaičiau. Apskritai, šiuo metu kaip tik labai praverčia šitas blogas bo mano aplinkoje pradejo plisti visokie spaminiai laiskai apie lietuviu kalba kaip viso ko pradzia, Stotkutes Rosales knyga ir baltu atlantida. Tamsta i Ziniu radija galetum nueiti, nes pseudoistorija ten puikiai atstovaujama. Jeigu teisingai suprantu http://www.ziniur.lt/archyvas/2011/27/avilys/14632/kas-nuverte-paskutini-romos-imperatoriu-

  2. aciu says:

    Aciu uz gera bloga, nes youtubej pamates lileika pamaniau, kad jis nusisneka, bet nesijauciu labai geras istorijos zinovas, o cia zmogus paskaitas skaito, daug visokiu nezinomu man genciu mini ir t.t., tai net trumpam susimasciau kaip cia istikro yra :)). na dabar mano nuomone pasitvirtino tai galiu eit ramiai megot 🙂