Parapsichologinė geoistorija

Romualdas Zubinas ir jo genialus darbai jau čia aptarti, aktyviai dalyvaujant pačiam autoriui. Gal nereikėtų prie to grįžti, jei atradėjas nebūtų pademonstravęs naujų tyrimo metodų:

Pirmiausiai todėl, kad pasaulio stebukluose, kuriose esu buvęs (Efesas, Mikėnai, Epidauras- Graikijoje ir Pergė-Turkijoje) ir kuriuose nesu būvęs (Palmyra -Jordane), radau neginčyjamų įrodymų, kad šiuos bei analogiškus kompleksus (su amfiteatrais, su teatrais, maniežais, viadukais, šventyklomis ir kt.) romėnai niekaip negalėjo nei statyti, nei pastatyti.

Gerai, gerai. Galima sužinoti kas yra Palmyroje (ir gan išsamiai) ir tenai nevažiuojant, bet jeigu skaitėt pirmąsias Zubiniados dalis, pastebėjot, kad su informacijos rinkimų autoriui nelabai…

Mandrai šnekant, toks pareiškimas Zubino kontekste gan pikantiškas ir dvelkia dieviškuoju apšvietimų .

Analizuojam detaliau: aš gan tikras, kad romėnai ne per daug ką pastatė Efese ar Pergame (bent jau turistams akcentai dedami ant graikiško paveldo). Ar juo labiau Mikėnuose, katrie buvo galutiai apleisti gerokai prieš ateinat romėnams.

Tokius pasvarstymus Zubinui sukėlė štai tokia „naujiena“:

Šiaurės Afrikoje apie 350 km nuo Viduržemio jūros Alžiro teritorijoje aptikti smėlių užpustyti seno Timgado miesto gruvėsiai. Anot mokslininkų, tai Romos miesto analogas ir pastatytas buvo romėnų inžinieriais bei pagal Romos architektų užmanymą. Ar tai tiesa? Ar nėra atvirkščiai?!

Grubiai šnekant: ne nėra. Timgadas buvo įkurtas tuščioje vietoje apie 100 m. po Kr. Trajano įsakymų.

Bet Zubinas, atradęs naujus geofizikos dėsnius, žino geriau:

Antra todėl, kad mūsų šiauriniame Žemės pusrutulyje nuo 470 m.pr.m.e. iki 530 m.e.m. tęsėsi dieviškasis Žiemos laikmetis ir tuo metu šiame pusrutulyje vyravo amžina dieviškoji Naktis. Viduržemio jūros regione Saulė buvo retas svečias. Tad Romos laikais, dėl nepalankaus klimato, bet kokios didesnės statybos šiame regione buvo neįmanomos.

Gaila, kad patys romėnai to nežinojo… Kaip ir keltai su savo opidiumais. Zubino mylimas Herodotas, beje, irgi šito blogio nepastebėjo.

Po to seka kažkokios nerišlios blevyzgos apie svastikas bei Žemės vartaliojimasi ir baigiama triumfališkai:

Tad negali būti jokių abėjonių, kad Timgadas bei kiti analogiški kompleksai Šiaurinėje Afrikoje buvo pastatyti ne Romos laikais ir ne romėnais. Juo labiau, Romos Kolizėjus, Amfiteatras, Akvedukas, Triumfo arka ir kiti super seni statiniai aptinkami Romoje, taip pat buvo pastatyti ne romos laikais ir ne romėnais.

Super seni? Ką gi, pažiurim.

Koliziejus pradėtas statyti Vespasiano laikais, užpylus Nerono iškastą tvenkynį. Epocha gan neblogai dokumentuota ir, žiūrint iš antikinės istorijos taško, gan vėlyva.

Amfiteatras apskritai yra ne konkretus objektas, o statinio tipas. Koliziejus irgi, beje, amfiteatras. Bent kuriuo atveju- seniausias žinomas amfiteatras pastatytas 80 m. pr. Kr., vėlyvosios respublikos laikotarpiu.

Akvedukas, vėlgi, ne vienas konkretus objektas. Kalbant konkrečiai apie Romą, jų buvo pastatyta ar ne 11, pirmasis (Aqua Appia)- 312 pr. Kr., paskutinis (Aqua Alexandrina)- 226 po. Kr.

Triumfo arka taipogi ne unikalus statinys. Pirmosios buvo pastatytos respublikos laikais, bet Zubinas turbūt kalba apie imperijos laikų arkas, kurios… na nėra super senos ir jų pastatymą galima datuoti metų tikslumų.


Summa summarum: aplankyti senovės miestus gerai. Paskaityti apie juos- dar geriau. Nes kitaip nemačius negirdėjus, vat tokie neginčijami įrodymai randasi.

Share
This entry was posted in Neklasifikuota, Romualdas Zubinas and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.