Sąmokslas tęsiasi

Kaip žinia, konvenciniai mokslininkai egzistuoja tam, kad menkintų tiesos ieškotojus ir slėptų jų atkapstoma tiesą nuo visuomenės.

Be to, visa šitą konvencininkų šutvė dargi vagia nepriklausomų tyrėjų atradimus. Paskutinis tokio įžūlaus konvencinio akibrokšto atvejis privertė reaguoti ir vieną iš M. Juškausko gerbėjų grupelę:

Čia nebeteikiami naujausi įrodymai apie istoriją, o ankstesni perjungti nevisų prieigai. Kadangi daugel metų nieko neveikusieji pasisavina viešai rodomus bei paskaitose sakomus atradimus iš daugel metų savo sąskaita jų ieškojusiųjų ir radusiųjų. Savarankiški tyrėjai nebenori maitinti istorikų bei taip pravadintos „etnokultūros folkloro“ veikėjų ir jų tinklapių. Pvz. 2011 m. sausio mėn. Vilniuje lituanistai, istorikai ir archeologai organizavo dvejų dienų konferenciją, nes buvo užsiminta apie …, o LRT Panorama pranešė, kad konferencija ir aptarinėjo būtent tai … , tačiau jokių nesaviškių nepakvietė

http://www.youtube.com/user/Sarmatijai?blend=1&ob=0

Būtent taip ir nemažiau. Net nebandysiu spėlioti, dėl ko konkrečiai čia sarmatai puolė į paniką ir isteriją, tik atkreipsiu dėmesį, kad čia suveltos abi pseudomokslui būdingos pozicijos konvencinio mokslo atžvilgių:

Konvenciniai yra absoliutus blogis, neišmanėliai, vagys etc.- su tuo susiduriame vos ne kiekviename bent kuri nepripažinto genijaus pasisakyme arba tekste.

Antra vertus nepriklausomi tyrėjai tiesiog liguistai jautrus teigiamiems konvencininkų pasisakymams.

Dažniausiai visas teigiamumas tėra nepriklausomos fantazijos vaisius, tačiau užtenka, pvz. kam nors iš sveikosios visuomenės dalies ištarti „Sarmatija“ ir sarmatologai iškart paskelbs, kad jau aižėja akademinės stagnacijos ledai. Kaip taisyklė, „pritarimas“ arba kraupiai išplėštas iš konteksto, arba išvis fantazijos vaisius, visgi pseudomokslininkai linkę be galo džiaugtis (įsivaizduojamu) konvencininkų pritarimų (pvz. čia galite pažiūrėti kai Lileika gavo progą pabūti viename kambaryje su tikrų archeologų).

O štai tokių ambicijų ir įžeistos savimeilės demonstravimas kaip reiškinys, nors irgi žinomas, bet gerokai retesnis.

 

Share
This entry was posted in Milvydas Juškauskas, Sarmatai and tagged , . Bookmark the permalink.

6 Responses to Sąmokslas tęsiasi

 1. šaras says:

  Pastebejimas: nepaisant viso pykcio akademikams, citronas pats giriasi esąs kazkokio GB universiteto lektoriumi 😀

  • Vizituojančių lektoriumi, jeigu tiksliau. Nuo 2001 iki 2006 (ar 2007) Londono Metropoliteno universitete jis dėstė kažką iš informacių technologijų srities.
   Bet LMU destytojų prisistatinėjo iki kokių 2009 🙂

 2. Andrius says:

  Atsiprašau, kad komentaras nesusijęs su straipsniu, bet nežinau kur kitur paklausti: ar jūsų puslapio naujienų neįmanoma užsisakyti RSS formatu, ar aš tiesiog nebemoku/nerandu kaip tai padaryti?

  • Bent man tai RSS visada automatiškai rodo šalia adreso (URL address bar), bet uždėjau puslapio apačioje, jeigu pas jus nerodo

   • Andrius says:

    A, va kaip. Aš visada tik pačiame puslapyje ieškodavau ir nežinojau, kad ir adreso eilutėj būna. Gyveni žmogau ir mokais 🙂

 3. Tai tada, jeigu nereikalingas, apatinį RSS nuimsiu, nes ir taip „widget’ų“ perkrauta.