Žinok alternatyvą!!! (1)

Gižtant prie įprastesnės tematikos.

Sarmatai regis, jau primiršo protėvių žemę ir dabar suka galvas dėl genetiškai modifikuoto maisto bei pasaulinių sąmokslų. Leiskite pristatyti mūsų visų mylimo portalo sarmatas.lt giminaitį.

Kas tai?

Baltai.lt yra neopagoniškas portalas (šiaip jau tai tiesiog paprastas blogas) stipriai orientuotas į indišką ezoteriką ir mistiką, o taipogi su labai aktyvia ir išraiškinga pilietinę pozicija švietimo sistemos atžvilgiu.

Aprėpiamas platus spektras temų- nuo Nostradamo iki mobiliųjų telefonų keliamo pavojus. Šituo, pigaus populizmo, keliu yra pasukęs ir sarmatas.lt

Skirtumas tarp jų tas, kad sarmatas.lt jau dvelkia netgi revoliucinių įkarščių: dirbama ties įdeologija (kol kas nelabai gaunasi), metodika, demaskuojamos išnaudotojų klasės ir jų vykdomas genocidas. Žiūrėk, vieną rytą išties prie Mindaugo tilto pasirodys karo laivas. Tik vietoj Paleckio su „Aurora 2“, bus Lileika su „Aušrine“.

Toną duoda pats Lileika, kuris pastaruoju metų, regis, pakilo į aukštesnį egzistencijos lygmenį. Arba, kaip sakoma pas mus Aukštaitijoje, su kitų svietų šneka:

Manai esi nelaimė? Tačiau tik tu esi išgydymas! Manai esi spyna duryse? Tačiau tik Tu Esi raktas kuris ją atrakina! Bėda – tu nenori tuo būti tuo kitkuo 😉 Mes nematome savojo veido, savojo grožio… Atsimink, nuostabesnio ir galingesnio Žmogaus pasaulyje kaip Tu nėra.

O štai anotacija paskutiniam pasirodymui per Puko TV:

Ranka ir širdis dvi atskiros Vieno Kūno dalys. Jei ranka pradės dirbti širdies darbą, o širdis rankos, toks kūnas mirs. Ranka su pirštais, tai – valstybės tarnautojai, širdis – piliečiai. Pažvelgus į Lietuvą panašu, kad pirštai stengiasi išplėšti širdį.

Na, bet aš čia nukrypau…

Aplamai portalų (ar blogų) šis puslapis vargiai vadintinas, nes visi straipsniai yra perspausdinti- iš „Karo archyvo“, „Mokslo Lietuvos“, „Liaudies kultūros“ (kas liečia su istorija susijusias temas. Kiek darbo įdėta čakras nagrinėjant- visko netikrinau, bet regis, tas pats metodas).

Iš esmės likau nesupratęs baltai.lt paskirties. Lyg kažkoks jo kurėją(us) sudominusių straipsnių archyvas? Jokios kitos regimos funkcijos jis neatlieka. Bet kam tada ta VšĮ Devyni mokai?

Apie kažkokius pašalinio skaitytojo akiai nematomus sąryšius su sarmatais irgi nereikėtų per daug griežtai spręsti. Myli baltai.lt sarmatus ir gan karštai, bet net jeigu daug solidesnis alkas.lt į draugų sąrašą Baltų Atlantidą įsirašė, tai…

Trumpai tariant nesupratau aš baltai.lt egzistavimo prasmės ir reikšmės. Kurėjas(ai) turi bent trys forumus, kuriuose galima puikiausiai skelbti tuos bendraminčių ratui įdomus straipsnius, kaip tai paprastai daroma. Kaip, beje, ir jie patys iki šiol darė.

Nors gal jokios prasmės ir nėra.

Ir dar vienas įdomus klausimėlis- ar autoriai (ar bent jau leidinių redakcijos) išvis žino, kad pagal jų darbus baltai.lt „rengia publikacijas“?

Nes mokai čia pyla pilnus straipsnius, kas man regis kertasi su teisę kontroliuoti kūrinio bet kokį panaudojimą. Kai dėl straipsnių iš sarmatas.lt, tai problemų turbūt nėra, bet vat dėl M. Vitkūno, A. Piročkino ar R. Grigo tai suabejočiau.

Keletas smagumėlių

Kiek nuo savęs prideda baltai.lt- tai paveiksliukai. Štai pora pavyzdžių iš R. Grigo straipsnio:

žemaiciai pasirengia atremti priešus.jpg

kalavijuociai tariasi kaip geriau sturmuoti zemaiciu gyvenviete tvirtove.jpg

Beje, šitie „žemaičiai“ dar prieš devynias dienas buvo viatičiai.

Kartais neišlaiko net skaitytojai. Plėtojant „jungtį su sarmatas.lt“, neseniai buvo perspausdintas sarmatologinis opusas „Vedinės pasaulėžiūros ištakos Lietuvoje“, kuriame, be kita ko rašoma:

Krikščionybė radosi ant Romos imperijos gruvėsių, o pačios Romos imperijos atsiradimas siejama su antikos filosofais. Vienas iš tokių filosovų buvo Platonas, kurio tikrasis vardas yra Aristoklas. Platonas, – tai Aristoklo pravardė, reiškianti “platusis”. Tad Platonas neabejotinai vedinės kilmės žodis.

Čia jau neištvėrė net labai daug kam pakanti tokių puslapių lankytojų kantrybė:

Catori 2011 Sausio 26 23:21

“ Platonas, – tai Aristoklo pravardė, reiškianti “platusis”. Tad Platonas neabejotinai vedinės kilmės žodis. “

Nesupratau logikos ..

Atsakymas:

viršaitis 2011 Sausio 27 01:00

Ar visur reikia įžvelgti tik logiką?

Bet labiausiai portalas vertas dėmesio už kategoriją „Alternatyvus mokslas“. Rubrika iš esmės skirta čakroms, karmoms, bioenergetikai ir kitiems dalykams kurie man kaip ir nelabai į temą.

Įdomius žodžių derinius baltai.lt aplamai mėgsta- štai „jungtis su sarmatas.lt“ prasidėjo perspausdinat straipsnį apie Astromineralogijos centro vadovę. Kaip aiškėja iš centro tinklapio– tai kažkoks juvelyrinių dirbinių parduotuvės ir astrologijos salono hibridas. Beje, teikiantis ir astropsichologine pagalbą. Turi gi žmonės fantazijos. Ne koks UAB „Zodiako akmenukai“, o Astromineralogijos centras.

Ir beje, man, regis, reikia naujo lotynų kalbos žodyno, mat žvaigždžių psichologė aiškina, kad

PARS FORTUNAE išvertus iš lotynų kalbos reikštų Fortūnos ratą.

Jeigu sako, matyt žino. Nors mano žodynas užsispyręs aiškina, kad pars– tai dalis (šalutinė reikšmė- sritis, kraštas, pvz. pars Gallica), o ratas- tai rota.

Daugiau ką komentuoti net nedrąsu- astromineralinės psichologės minties viražai* pakyla net virš įprastinio sarmatas.lt lygio. O tai jau savaime didis pasiekimas.

[*spellchecker’is siūlo taisyti į miražai. Sutapimas ar žvaigždžių įtaka?]

Visgi, nepaisant to, kad

Akmenys turbūt yra vieninteliai seniausi Pasaulio liudininkai, kurie gali priversti suvokti ir save, savo seniausias šaknis

jie nėra labai kalbus, todėl devyniems mokams kelis ateinančius mėnesius teko skelbti (atsiprašau- perspausdinti) straipsnius be sencacijų apie praeitį. Visgi… pagaliau ir rubrikoje „Alternatyvus mokslas“ atsirado vietos praeities tyrimams.

Anot baltai.lt publikuota „pagal valstybe.wordpress.com“ (kas reiškia copy/paste).

Apie šį blogą jau kartą rašiau. Nuo to laiko autoriaus būklė gerokai pasunkėjo. Valstybininkas gan sąžiningai verčia į lietuvių kalbą kone visas JAV skelbiamas sąmokslo teorijas ir iki šiol, bent kaip aš maniau, be ypatingos sėkmės: nelabai kam jos čia įdomios. Visgi, jo patekimas į baltai.lt akiratį rodo, kad tokios problematikos audrina ir Vaidevučio palikuonys.

Aišku, viena kregždė- ne pavasaris, bet turint omenyje kaip pastarojų metų išsiplėtė interesų ratas, galimai galbūt įmanoma prielaida*, kad sarmatiškoji „Aušrinė“ pasuks į tarptautinius vandenys. Juk įdomu, kas gausis sukryžminus mažą pilką žmogutį ir sarmatą.

Beje, artimiausių metų paskelbsiu savo komentarus knygai, kurios autorius tvirtai ir nepaneigimai įrodo, kad ir Marso piramidės statytos lietuvių ir kokios įtakos tai turės busimajai Mėnulio kolonizacijai**.

[štai čia yra 2 išnašos, o ne parašas]

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvados dėl ČŽV kalėjimų Lietuvoje

**Aš rimtai. Yra toks veikalas.

[išnašų pabaiga]

Pastaba: raudonai- pataisymai, kad  tekstas butų lengviau suvokiamas neloginio mąstymo adeptams.

Share
This entry was posted in "Viršaitis", Baltai, Pseudoistorija, Sarmatai and tagged , . Bookmark the permalink.

17 Responses to Žinok alternatyvą!!! (1)

 1. BALTAI.LT says:

  Ačiū p. Arvydui už reklamą. Mes nelabai tiksime jūsų mokslinių darbų domėjimosi krypčiai „slaptųjų tarnybų istorija“ Paranoja irgi nesergame. Jei norite sužinoti plačiau kas tie baltai.lt, kurie egzistuoja jau 9 metus, tam yra mūsų paštas ir redaktorius visuomeniniais pagrindais. Kaip suprantu, jus sudomino tinklaraščio kategorijos „Jungtis su sarmatas.lt“, tai nemaišykite Lileikos sarmatai.lt. Jungtis reiškia, kad Susitikimo metu dėl svetainių ir autorių bendradarbiavimo buvo pasidalinta galimybe skelbti įvairias nuomones, tiek mokslinių ir akademiniu pagrindu, tiek tų, kuriems įdomus savas kraštas ne tik savo sirupo plotmėje. Kategorija „alternatyvus mokslas“ gal ir nelabai vykusi, nes, kaip suprantu, žeidžia mokslininko savimonę ir krikščioniškai ideologizuotą linijniu mąstymu pagristu mokslu. Sovietmetis sunkus laikotarpis, kurio pasekoje dabar Lietuvoje daug paranoinės nuomonės apie savus ir tautos sužalotą“ dvasingumą“. Esate savo terpėje žinomas žmogus, tai jūsų viešinamos jūsų mintys dar nėra faktai, o tik nuomonė, kurią galite parašyti tiesiogiai. Sutinkame, kad mokslas uzurpavęs savo darbų turinį ir apsistatęs teisiniais aktais apie viešą platinimą. Tai materialistinės visuomenės pulinys, pagrįstas piniginiais santykiais. Mūsų svetainė suteikia galimybę vienoje vietoje susipažinti tiek su moksliniu požiūriu, tiek filosofiniu ir liaudies be akademinės formos ir piniginių santykių. Jūs pretenduojate į vertintojus? Kokiu pagrindu? Savo išsilavinimo, istorijos vieninteliu žinovu? Moralės ir tautos sveikatinimo specialisto indėliu? Siūlau parašyti mums asmeniškai ir susitikti gyvam pašnekesiui. Susitikimai pas mus skelbiami viešai, tad laukiame. Pagarbiai BALTAI.LT administratorius

  • Leo Lenox says:

   „Jūs veltui dabar įžeidėte garbaus amžiaus žinomą žiniuonę“ -- čia turimi pirmieji trys Cdur gamos laipsniai (do-re-mi)? Ji -- žiniuonė? Ir dar garbaus amžiaus, žinoma?
   Visai pritariu straipsnio autoriui. Jei jis remiasi tik savo istorijos išmanymu, gali drąsiai pridėti ir manąjį. Ypač dėl skilties „alternatyvusis mokslas“. Tokiais dalykais užsiima dviejų tipų žmonės -- melagiai arba sergantys protinėmis ligomis. Tas pats taikoma ir žiniuonėms. Pridėkime dar ir prastą redaktoriaus skonį iliustracijoms -- štai ir visas kombo. „Visuomeninė veikla“, kuria jūs tariamai užsiimate, yra tautos durninimas, šlamštas, kurį jūs publikuojate, yra sapalionės ir spangalai. Galite putotis dėl kritikos, bet jos nusipelnote visu šimtu procentų. Tiesa -- gal labiau ne kritikos, o paniekos. Bet, kadangi jums tai tas pat, kritikos jums nesiūlysiu, tik panieką.

 2. say says:

  šiaip ne genetiškai modifikuotas maistas, o maistas iš genetiškai modifikuotų organizmų

 3. Pingback: Baltų žinyčios vartai » Žinok alternatyvą!!! (1) Arba krikščionys demokratai domisi ir baltais

 4. doremi says:

  vienas klausimėlis, antras….ir trečias
  kokiu tikslu jūs parašėte tokį straipsnį?ar norėtumėte sunaikinti baltus.lt?ar tik baltai.lt kūrėjas jums trumpina gyvenimą?

 5. doremi says:

  atsiprašau, dar nekaltas klausimėlis,
  jūs save kildinate iš baltų?kas jūs esate?
  gal germanas?o gal prasimanytas sarmatas, kurio protėvis buvo spartakas?egiptietis?ar karalius arturas?
  žinote, sarmatų šalininkai jau nenustebintų paskelbę, kad adomas su ieva buvo lietuviai ir pagimdė lietuvius, abelį ir kainą…..
  tai kas gi esate Anušauskai?

 6. Doremiui ir baltai.lt redaktoriui: kaip jus susigalvojot kad šio straispnio autorius Anušauskas?

  Prie „© Arvydas Anušauskas“ pridėjau kaip nuorodą prie žodžių „galimai galbūt įmanoma prielaida“. Tai tiesiog aliuzija į seną politinį skandalą. Pajuokavimas vykęs ar ne- tai jau kitas klausimas, bet autorystės jis nerodo.
  Visgi galiu užtikrininti, kad jeigu čia bus skelbiamas kieno nors kito, o ne mano, mintys, tas bus atitinkamai ir nurodyta (kartu pažymint ir gautą leidimą skelbtį), nes skirtingai nuo baltai.lt svetimų darbų vagystėmis aš nesiverčių.

 7. doremi says:

  pardon
  aš doremi, moteris
  kaltinate vagystėmis straipsnių?
  čia redaktoriaus sritis, žinoma, jis jums atsakys, doremijau..
  kas mano skelbta baltai.lt- tai tik mano ir tiktai MANO mintys, žinios, paveldėtos žinios
  nedryskite svaidytis kaltinimais, doremijau, jūs nežinote kas sėdi anapus ekrano

  prašau atsakyti į pateiktus klausimus

  • „kaltinate vagystėmis straipsnių?“
   Tas buvo taikoma viršaičiui. Jūsų straipsnių ten išvis nėra.
   „prašau atsakyti į pateiktus klausimus“
   Kad aš nesuvokių jų prasmės. Koks skirtumas iš baltų aš savę kildinų ar zanzibariečių?

 8. BALTAI.LT says:

  Gerbiamasis žmogau, bet negerbiamas dėl neteisingo kaltinimo. Straipsniai, kurie kaupiami yra derinami su skelbėjais, kurie ne tik sutinka, bet ir pasiūlo medžiagą siejančia baltus ir mūsų istoriją, paveldą, amatus ir t.t. Kurie mums parašė, kad nesutinka dėl jų medžiagos viešinimo, viskas yra panaikinta. Dirbama su gyvais autoriais, leidinių redaktoriais ir jų tikrai reikšmingais darbais, kurie turi būti plačiai skelbiami. Dalis medžiagos yra archyvuose ir daug kam nepasiekiama, tai taip pat daroma anotacija ar dalis paskelbiama per tinklaraštį, ko negaliu pasakyti apie jūsų pseudožinias ir prastą išsilavinimą tik mokslinio materializmo rėmuose, bei prasto skonio savo rašliavoje. Jūs veltui dabar įžeidėte garbaus amžiaus žinomą žiniuonę, kuri pagrįstai piktinasi skelbiamos medžiagos autentiškumu. Ji padeda savo žiniomis daugiau nei jūsų skirtas laikas paniekai. Siūlau savo jėgas skirti savo krašto gerovei, o temų begalės. Tai neliečia kritikos, kuri susieta su mano visuomenine veikla tinklaraštyje. O A. Anušauską jūs veltui prikabinote, manau nesuvokiate nei su kuo žaidžiate, nei kokia prasmė jūsų paties pilietiškumo. Yra toks MEILĖS jausmas, kuris moksliškai yra tam tikrų medžiagų antplūdis, kurio pasekoje žmogus elgiasi nelogiškai ir „kvailai“. Matyt jums nesuprantamas toks dalykas, bet meilės jausmo tėvynei pagrindu stovėjau tiek sausio 13 d. įvykiuose, tiek Baltijos kelyje. Tai tikrai nelogiška ir pseudoistoriška, nes niekada to niekas nedarė, bet istorija kuriama ne iš tokių blogų, o iš žmonių meilės žmogui ir savo šaliai. Ačiū, kad esate…

  • „Gerbiamasis žmogau, bet negerbiamas dėl neteisingo kaltinimo.“
   Pradžiai, aš tik pareiškiau abejonę, ar išties viskas jūsų tinklapis gauna visų autorių leidimus skelbti jų straipsnius, įką atsakėtę keiksmais apie visuomenės pulinius ir mokslo uzurpaciją- kas leidžią daryti tik vieną išvadą. Butumėt pasakęs, kad, taip, gavome dr. Vitkūno sklebti jos straipsnį ir viskas.
   “ O A. Anušauską jūs veltui prikabinote“
   Čia pats prisikabinotę, išnašos nuo parašo neskirdamas.

   Gal geriau neloginės etimologijos pagrindus paaiškintumėte.? Arba viatičių-žemaičių sąryšius?

   • BALTAI.LT says:

    Na va, atrodo galima diskusija. Atsakau dėl tų žemaičių piešinėlio. Jis paimtas iš http://www.kelionesirpramogos.lt/?p=3729
    Todėl tekstas nekeistas. Kas gali įrodyti kas čia per piešinys ir kas jo autorius. Sakykim jūs žinot. Tai jau pradžia. Jei radot tiesioginį piešinio autorių arba jo paaiškinimą kas buvo pavaizduota, tai nereiškia, kad taip ir buvo. Čia kaip su Mateikos Žalgirio mūšio paveikslu ir Vytauto portretu. Prisikabinti galima prie bet kurios iliustracijos, nuotraukos, teksto. Viskas priklauso nuo žmogaus savybių ir ko jis siekia savo veikla. Jei norit įžvelgti kažkur kriminalus ar manote, kad būsite įvertintas už radimą „vagystės“, tai tam yra skundų telefonas. O normaliai rašant, visada galima matyti pozityvą arba negatyvą, priklauso nuo jūsų psichinių savybių. Man šis blogas primena TV laidą „Sąmokslo teorija“, kurios vedėjas daro šou, nes matyt visur jam matosi sąmokslas, tiesiog sąmokslo ekstrasensas 🙂 nepavirskime savo tautos klounas, iš kurių mes patys ir juokiamės. Pagarbiai…

 9. BALTAI.LT says:

  O prie ko čia tos išnašos su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadom dėl ČŽV kalėjimo Lietuvoje ir baltų tinklaraščio išpeikimas? Paaiškinkit aloginio mąstymo „adeptui“ kur čia logika?

 10. doremi says:

  na va ir išsiaiškinote
  sėkmės

 11. Na ačiū Krišnai ir Praamžiui galiausiai išnaša, o ne parašas. Kiek reikės paaiškint pajuokavimo, nesusijusio su pagrindine straipsnio tematika- vienas Buda težino.

  Dėl žemaičių: niekas neklausė iš kur iliustracija paimta ir kiek jį tiksli (nors galima kabintis ir prie iliustracijos- su fantazija daryta).
  Klausimėlis buvo kodėl paveiksliukas pakeitė tautybę…

 12. šaras says:

  http://www.kelionesirpramogos.lt/?p=3729 puikus šaltinis! Ypatingai juokingas paveikslėlis, kuriame pavaizduoti stereotipiniai keltai/galai, o paveikslėlio pavadinimas: lietuviai iš miškų atakuoja priešus (http://www.kelionesirpramogos.lt/wp-content/uploads/2010/05/lietuviai-is-misku-atakuoja-priesus.jpg).

  • Aras says:

   1.Bilekolkių paveiksliukų dėjimas prie bilekokių straipsnių puikiai rodo svetainės lygį.Juk yra kelių,tik reikia šiek tiek padirbėti.Istoriniai klubai gali suteikti bent kiek realesnių vaizdelių,be to galima rasti internete skraidančios „beautorinės“ viduramžių ikonografijos,čia pirma.O antra -- straipsnių iliustruoti nebūtina.
   2.Aptariamo tinklapio temoje „Karyba“ ,apie karybą nieko nėra.Kažkokie paviršutiniai smaukalai ir kelių žemo lygio Lietuvos „gyvosios istorijos“ klubelių savireklaminiai aprašai.Kad kitose temose toks pats lygis galiu tik numanyti,nes atleiskit neesu superastrometafizopsichinės akmens šerdies žiniuonis.