Universitetų karai: „Pedagaškė“ kontraatakuoja

Politizuotas ir laaaaaaaabai subjektyvus straipsniukas su gražia daina pabaigai.

2009.09.30 Vilniaus universiteto patalpose įvyko seminaras „Ar Lietuvos šaknys Sarmatijoje?“ Kadangi VU vis dar „ze universitetas“ Lietuvoje, matomai kiti Vilniaus universitetai nusprendė: jeigu kažkas kvailo įvyko VU, vadinasi reikia ir pas mus, kitaip- neuniversitetiška.

VU, aišku, susimovė mažiausiai. Gal tik aš paniurnėjau, kad tokiam tai Citronui ne vieta Universiteto rūmuose. Kiti tai, regis, priėmė renginį už tai, kuo jis ir buvo: nemokama komedija.

O jei rimtai, tai seminaras buvo rengtas organizacijos „JCI Vilnius“, remiant balsas.lt. Šalia pagrindinio prelegento buvo pakviestas pajėgus oponentas. Įvyko pozicijų pristatymas ir diskusija. Vėliau visos pusės (na, bent jau oponentas ir moderatorius) paskelbė savo komentarus ir analizes.

Kad ir kaip bevertintumėme patį Lileiką, „JCI Vilnius“ vargu ar ką prikiši- jie surado diskusijas keliančią temą ir padarė iš to profesionalų renginį.

Mažu mažiausiai: viešos diskusijos ir debatai „veidas į veidą“ musuose vyksta tik tarp politikų prieš rinkimus. Nors dažniau „diskusijos ir debatai“ pasilieka laidos tik pavadinime. Todėl bent koks žingsnis tokiu renginių plėtojimo kryptimi yra sveikintinas žingsnis. Ir gal net neblogai, kad pirmiems blynams imama „lengvesnio kalibro“ medžiaga.

VU tiesiog suteikė patogia vietą šitam renginiui.

Žodžiu, kaip ir viskas gerai, tik… Citronas Universiteto rūmuose. Niekaip man šitas sakinys nesusivirškina.

Sekančiais metais VGTU reagavo mesdamas sunkiąsias pajėgas (vieną iš savo akademinių žurnalų) ginti Sarmatijos bastionų (apie tai jau buvau užsiminęs).

Į metų galą sureagavo ir Pedagoginis. Matyt, nusprendę, kad šioje titanų kovoje jiems rimtai pasireikšti nesigaus, atidarė naują frontą. Tiesiogine šio žodžio prasme.

2010 gruodžio 11 d. Vilniaus Pedagoginio Universiteto, Istorijos Fakulteto rūmuose įvyko II-asis Socialistinio Liaudies Fronto suvažiavimas.

http://www.slfrontas.lt/news.php?readmore=6

Pirmiausia, apeinant efektą, kuri man sukelia šita partija, klausimėlis toks: kodėl universitetas savo patalpomis leido naudotis vienai konkrečiai politinei partijai? Negi krizė taip prispaudė, kad auditorijas ėmėt nuomoti? Pinigų visiems trūksta , bet gal nereikia iš Šapokos auditorijos daryti Gražbylėnų kultūrnamio?

O jeigu patalpų nuomos bizniuko gerbiamas prof. habil. dr. Gaižutis nesuka- tai per kieno pretekcijas? Ir kokių pagrindų? Nes man kažkaip kvepia, kad frontininkai į šitą blindažą sulindo „nachaliavu“ – jeigu nuomotis, tai butu nuomavę kažką tam labiau pritaikyta. Ir su bufetų. Juk pinigų liaudies gynėjams netrūksta. O jeigu Paleckio uošvė ir pagailėjo tokiam reikalui, tai juo labiau be blato butų tekę suvažiavimą daryti pagal giliausias bolševikines tradicijas.

O gruodis šiemet šaltas buvo

 

Ir būtina buvo Istorijos fakultete? Jeigu į šūdą- tai iki ausų? Einamasis skandalas dėl Paleckiuko istorinių atradimų tada dar nebuvo kilęs, bet jis jau buvo pasižymėjęs taisyklingai atkartodamas viska ką kadaise rašė Žiugžda ir pats Didysis draugas Stalinas (štai toks puse velnio „Istorijos falsifikatorių“ atpasakojimas).

Apskritai, neostalininis istorijos revizionizmas sudaro puse frontininkų komisaro pirmininko politinės karjeros.

Citronui leido pašnekėti, bet po to ant scenos užlipo istorikas kuris iš jo pasakų akmens ant akmens nepaliko. O VPU visai (kolkasdarne)LKP užleido savo patalpas, kad šie galėtų pasidžiaugti kiek daug nuveikė, kovodami su vokiškai- lietuviškųjų buržuazinių galvažudžių garbinimo propaganda.

Tą jie ir padarė.

Savo pranešime, komisaras pirmininkas Paleckis raportavo, kad atlikti šie

partijai svarbūs darbai, atlikti per pirmuosius metus:

– SLF registruotas Juridinių asmenų registre (2010 m. vasario 23 d.)

– sukurta minimali techninė bazė partijos būstinės veiklai Kaštonų g. 4, Vilniuje

– iš esmės šiame etape baigtas SLF narių įskaitos atnaujino procesas;

– pavasarį surengta ideologinė konferencija apie kairiąją alternatyvą, pagal galimybes dalyvaujama viešose diskusijose, reguliariai publikuoti straipsniai, veikia partijos portalas, platinami lankstinukai, išleista partijos programa

– rudenį surengta konferencija dėl istorijos falsifikavimo ir inicijuotas Lietuvos anti-fašistinio komiteto įkūrimas…

…nes Vilniuje jau nepraeisi neužkliuvęs už Musolinio portreto. O jeigu rimtai- per tiek metų nors naują pavadinimą kamufliažinei kontorai galėjot susigalvoti.

Iškart po Paleckio į tribūną pakilo

J.Deksnys, II pasaulinio karo veteranų , kovojusių antihitlerinėje koalicijoje, organizacijos pirmininkas

Tai žmogus, kurio visa veikla yra gegužės 9 pabėdavoti kad niekas šiais, fašizmo kupinais, laikais nevertina Raudonosios armijos karių ir tarybinių partizanų nuopelnų vaduojant Tarybų Lietuvą iš vokiškųjų fašistinių grobikų ir jų lietuviškųjų buržuazinių talkininkų rankų.

(nesusijusi pastaba: Sovietų Sąjunga vertėjo sugriauti vien tam, kad nereiktu naudoti tokio žodyno).

Čia pavaizduota viskas, ką Deksnys pasakė per 20 metų.

Pats Deksnys čia nepavaizduotas. Jis tuo metų tvarkė „Tarybinio kario“ korektūras.

Tetruko tik Peisacho Freidheimo.

Klausimas: kodėl šitai publikai buvo leista susirinkti kapitalizmo liokajų valdžios išlaikomo universiteto patalpose?

 

Jeigu jau taip reikėjo sudalyvauti šiose (mano išgalvotose) varžybose, tai Šeimys tikrai surastų laisvo laiko. Ir Juškauskas, manau, sutiktu.

****

Na, ir žadėta daina:  smegenų pravalymui.

Galu gale ir aš nusipirkau Smilgevičiūtės ir „Skylės“ „Brolius„. Puikus albumas, lengvai susiklauso. Jau nežinau kelinta kartą suku „Pinaviją“.

Priedainis gyliai „kabina“…

Share
This entry was posted in Algirdas Paleckis, Kitkas, Komunizmas, Sarmatai and tagged , , , . Bookmark the permalink.

7 Responses to Universitetų karai: „Pedagaškė“ kontraatakuoja

 1. kreivarankis says:

  Kažkaip vis man dingojasi, kad kalbos apie VPU mirtį anaiptol nėra perdėtos…

 2. Paukštis says:

  Pseudohistorian, širdį net suskaudo. Studentai, garbės žodis, nieko nežinojo apie tai. Netikiu, kad E. Jovaiša ir co būtų leidusi tokius renginius, tuo labiau, kad IF yra daug gana radikaliai pasisankančiu (išskyrus Truską), bet vėlgi sunku man suvokti. Žinoma, Gaižučio įtaka, nes grybą jis pjauna jau 2x, štai: http://www.delfi.lt/news/daily/education/vpu-garbes-lentoje-gali-atsirasti-vietos-ir-komjaunimo-sekretoriams.d?id=40894431

  „Negi krizė taip prispaudė, kad auditorijas ėmėt nuomoti?“ Visi II rūmai remontuojami, o galo nematyti. Galbūt ir prireikė kokio pinigo.

  • Dėl studentų, tai reik manyti, kad nežinojo. Jaučiu, kad čia visi galai į administraciją eina, nors vistiek- dekano ar rektoriaus parašo reikėjo.

   • Paukštis says:

    Mane nustebino, kad aš nieko nežinojau apie tai. Paprastai apie bet kokią konferenciją galima perskaityti informacinių iškabų vietose, o čia, kiek pamenu, nieko nebuvo. Na, ir VU labai neafišavo apie Lileikos „bajersitinę“ konferenciją teatro saleje. Verta pastebėti, kad gruodžio 11 d. buvo šeštadienis, o pats tuo metu buvau VU bibliotekoje. Tuo labiau stebina, kad T. Baranauskas nieko nerašė apie tai (jis operatyviai į tokius reaguoja), nors tikrai gerai informuotas apie vpu if veiklą. Turbūt, kaip sakoma, „nespjausi į maitinančią ranką“. Dar labiau stebina, kad if yra žmonių (istorikų), kurie dirba su rektoriumi ir gali daryti įtaką. Nežinau net ar galima buvo labiau nusiristi…

   • Leo Lenox says:

    B. Juodkai, bijau, joks istorikas niekada nedarys įtakos -- kai fakultetą remontavo tik su išlygom į porą tuščių cr salių studentus įsileido…
    O nuopuolio aš, asmeniškai, čia nematau. Baranauską pakvietus iš komedijos niekas nesupratęs neišėjo, o buvo pagerbta akademinė ir žodžio laisvė. Kodėl ne? Gaila, kad nepastebėjau, būčiau užsukęs -- išties pramoga. Ir, beje, puiki proga sulyginti akademinę istoriją su neakademine. Arba atvirkščiai.
    Dėl fronto briedo, nežinau, kodėl universitetas susisaisto net ir tokiais nereikšmingais ryšiais su politinėmis partijomis. Antra vertus -- juk PedInstitutas…

 3. Paukštis says:

  Leo Lenox, suprantama -- juk B. Juodka „truputi“ kitos sferos mokslininkas, o Gaižutis artimesnis humanitaramas (nors nežinau, tiesa sakant, jo favoritų). Dėl „sulyginti akademinę istoriją su neakademine“ norėčiau pasakyti, kad visai to nereikia, nes dauguma istorijos sferoje atskiria pelus nuo grudų. Su retom išlygom galima pristatyti visuomenei, kad susipažintų, tačiau ne daugiau, nes tiesiog šypseną kelia ir tiek. „Antra vertus – juk PedInstitutas…“ -- va čia ir nuopolis, nes patys susikūria tokį įvaizdį, o galėtų daug geriau. Nors ne man diskutuoti apie un-tų/fakultetų vidinį gyvenimą. Dėkui už atsakymą.

  • Leo Lenox says:

   Čia tą PedInstitutą kiek ironiškai pridėjau iš neturėjimo kaip pakomentuoti -- nes, tiesą sakant, nelabai yra kaip komentuoti. Negaliu komentuoti ir Gaižučio tema, mat esu tolokai nuo VPU.
   Dėl akademinės/neakademinės istorijos -- istorikams, žinoma, to nereikia. Tačiau viešumai parodyti kontrastą aš manau labai sveika. Sutaupysiu klaviatūros amortizacijos (ir, aišku, pasireklamuosiu biškį) pasakydamas, kad plačiau tą aptariau savo bloge patalptintam straipsnyje: http://leolenox.wordpress.com/mokslas/jei-kartojimas-mokslo-motina/